LOGIKA

www.logika.psychologiczne.org

MENU


Prace magisterskie pisane z opcją recenzja i śledzenie

Na czym to dokładnie polega? Śledzenie i recenzja pozwolą nam na dokonywanie zmian z których będziemy mogli zrezygnować. Prace magisterskie często wymagają poprawek. Zatem piszemy pracę, wprowadzamy zmiany. I zawsze możemy powrócić do oryginału pracy. Samo włączenie funkcji nie jest problematyczne. Gorzej jest z nią pisać- czasem przeszkadza.

Przejdźmy do konkretów. Wchodzimy w pasem narzędzi i wybieramy opcję "recenzja". Następnie wybieramy opcję "śledź zmiany". Na marginesie zaczną pojawiać się nam dymki ze zmianami. Oczywiście można to zmienić. Wybieramy te same opcje co poprzednio. "Wyświetl do przeglądu", a następnie "wersja końcowa". Prace dyplomowe będzie łatwiej pisać.

Na tym nie koniec pomocnych opcji. Wszystkie poprawki, które nie wyświetlają się w pracy możemy scalić. Prace magisterskie często są niedoszlifowane. Warto więc posiadać wszelkie poprawki w jednym miejscu. Scalamy usunięte fragmenty- znajdują się one na jednej stronie. Wspomnijmy, że oryginalny tekst nie ulega wtedy żadnej zmianie.

Poprawianie prac magisterskich nie musi być ciężkie. Wystarczy tylko poznać Word. Dodajmy, że poprawki widać na bieżąco. Wstawiony tekst, czyli poprawki są podkreślone. Dodatkowo wyświetlają się również w innym kolorze niż oryginał tekstu. Wiemy już jak wstawiać zmiany by były one widoczne.

Czas na ich przeglądanie. Wybieramy znów pasek narzędzi. Następnie "recenzja". I klikamy "przeglądanie zmian". Potem już tylko zostaje nam dokładne przejrzenie tego co usunęliśmy. Przeglądamy także zmiany dodane.

  www.psychologiczne.org